Radio Vala 98.3 FM

045/049/235300

Adresa

Rr.Avni Rrustemi Shirokë Suharekë

Delegacioni nga Felbahu i Gjermanisë, takoi kryetarin Muharremaj!

Kulturë  |  E Enjte - 26 Shtator, 2019  |  165 Lexime
Një delegacion nga qyteti i Felbahut në Gjermani, ka ardhur mbrëmë në Suharekë, për të marrë pjesë në Festën tashmë tradicionale “Festari 2019”.

Ky delegacion nga qyteti që është i binjakëzuar me Suharekën, sot në mëngjes kanë vizituar Komunën e Suharekës dhe kanë takuar kryetarin z.Bali Muharremaj. Në takimin miqësor që u organizua u bisedua rreth aktiviteteve të festarit dhe bashkëpunimit në mes të Komunës së Suharekës dhe qytetit gjerman Felbah. 

Miqtë nga Gjermania do të qëndrojnë disa ditë dhe do të jenë pjesë e aktiviteteve që po organizohen për “Festarin 2019


© RADIO VALA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Delegacioni nga Felbahu i Gjermanisë, takoi kryetarin Muharremaj!

Reklamë

Komentet

Kulturë

Marketingu

Politikë

Ekonomi

Kulturë

Sport

Opinione

Sociale

Showbiz

Argëtim