Radio Vala 98.3 FM

045/049/235300

Adresa

Rr.Avni Rrustemi Shirokë Suharekë

Në kuadër të “FESTARI 2019”, u mbajt Rapsodia-Riza Bllaca

Kulturë  |  E Mërkure - 25 Shtator, 2019  |  199 Lexime

Folklori është shumë i pëlqyer nga të gjitha gjeneratat në Kosovë e sidomos në Suharekë.

E për këtë, sonte në kuadër të “FESTARI 2019”, u organizua edhe kjo mbrëmje e mahnitshme dhe shumë e pëlqyer.

Pjesë e revysë rapsodike ka qenë edhe kryetari i Komunës së Suharekës z.Bali Muharremaj si dhe përfaqësues të tjerë të subjekteve politike lokale dhe folklordashës të shumtë.
Aktivitetet e FESTARIT, do të vazhdojnë edhe ditëve në vijim me organizime të ndryshme.

 
Në kuadër të “FESTARI 2019”, u mbajt Rapsodia-Riza Bllaca

Reklamë

Komentet

Kulturë

Marketingu

Politikë

Ekonomi

Kulturë

Sport

Opinione

Sociale

Showbiz

Argëtim