Radio Vala 98.3 FM

045/049/235300

Adresa

Rr.Avni Rrustemi Shirokë Suharekë

 

Dua Lipa e mrekullueshme në të kuqe, në Festivalin e Kanës!

ShowBiz  |  E Enjte - 23 Maj, 2019  |  241 Lexime

Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka bërë një paraqitja të shkëlqyer në një nga mbrëmjet e Festivalit të Filmit në Kanë.

Ajo mori pjesë në gala mbrëmjen e organizuar kundër AIDS-it gjatë 72 vjetorit të Festivalit të Kanës të enjten.
Dua, 23 vjeçe, kishte veshur një fustan të kuq dhe të gjatë me gëzof, i cili vuri mjaft mirë në pah figurën e saj trupore. 
Këngëtarja e hitit “Hotter Than Hell” i shtoi magji pamjes me aksesorët e saj prej argjendi dhe vathët e mëdhenj. 
Dua dukej në elementin e saj ndërsa me krenari tregonte veshjen e punuar enkas për të.
Përndryshe, AMFAR që nga viti 1985 ka investuar rreth 550 milionë dollarë në programet e saj dhe ka dhënë më shumë se 3,300 grante për ekipet kërkimore në mbarë globin.   
 
 
 
https://telegrafi.com
 

Dua Lipa e mrekullueshme në të kuqe, në Festivalin e Kanës!

Reklamë

Komentet

ShowBiz

 

Marketingu

 

Politikë

Ekonomi

Kulturë

Sport

Opinione

Sociale

Showbiz

Argëtim