Radio Vala 98.3 FM

045/049/235300

Adresa

Rr.Avni Rrustemi Shirokë Suharekë

 

“The Guardian” shkruan për Rita Orën: Këngëtarja e lindur në Kosovë është në formë të shkëlqyer!

ShowBiz  |  E Enjte - 23 Maj, 2019  |  209 Lexime

E përditshmja britanike “The Guardian”, i ka dedikuar një artikull të gjatë artistes shqiptare me famë botërore, Rita Ora.

Duke cekur sukseset me albumin dhe turin e saj të fundit, “Pheonix”, britanikja shkruan se këngëtarja shqiptare gjendet në formë të lavdishme për momentin. 
“Në epokën e ekonomisë së koncerteve të kontratave dhe natyra e ngutjes për biznesin, bën që puna e dikujt të hiqet me ndërprerje, shkruan ndër të tjerash The Guardian
Edhe këngëtarja e lindur në Kosovë Rita Ora mori aktivitete të shumta jashtëshkollore pas debutimit të saj në vitin 2012: veprimi, modelimi dhe prezantimi vetëm sa arriti të mbante kokën mbi parmakun e pop-kulturës.
Qëndrueshmëria e saj është e admirueshme – ajo kohët e fundit u bë artistja britanike me më së shumti këngë solo në Top 10 në Mbretërinë e Bashkuar, pavarësisht se nuk lëshoi një album të plotë për gjashtë vjet. 
Koha e dhimbshme që iu desh për lansimin e albumit të saj të dytë po festohet më mirë se sa të ankohej në natën e hapjes së turneut të parë në Mbretërinë e Bashkuar. 
Ajo kalon rreth 90 minuta me performancë të jashtëzakonshme në koncerte.
Ora lëviz me besim dhe këndon me përpikëri, duke mbajtur rutinat e gjalla, shpesh provokuese në vallëzim. 
 
 

https://telegrafi.com

“The Guardian” shkruan për Rita Orën: Këngëtarja e lindur në Kosovë është në formë të shkëlqyer!

Reklamë

Komentet

ShowBiz

 

Marketingu

 

Politikë

Ekonomi

Kulturë

Sport

Opinione

Sociale

Showbiz

Argëtim