Radio Vala 98.3 FM

045/049/235300

Adresa

Rr.Avni Rrustemi Shirokë Suharekë

 

Aksident i rëndë në Rahovec, një person i vdekur – Policia jep detaje

Kronikë e zezë  |  E Martë - 21 Maj, 2019  |  1204 Lexime

Rreth orës 20:00 në Fortesë të Rahovecit, ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku ku një person e ka humbur jetën, ndërsa një tjetër është i lënduar.

Për Indeksonline, Albin Sahatqija Shef i Trafikut Rajonal ka dhënë detaje rreth aksidentit. Ai ka thënë se personi i lënduar është në spitalin rajonal të Gjakovës dhe se është jashtë rrezikut për jetë.

“Është një viktimë. Në fshatin Fortesë në Komunën e Rahovecit. Një person e ka humb jetën, 50 vjec. Edhe shoferi është dërguar në Prishtinë, për momentin është jashtë rrezikut për jetë. Deri te aksidenti ka ardhur, për shkak se drejtuesi i automjetit ka bërë një kthim të pakujdesshëm majtas është godit nga automjeti. Pasagjeri ka ndërruar jetë në spitalin në Gjakovë.”, u shprehë Sahatqija./Indeksonline/

Aksident i rëndë në Rahovec, një person i vdekur – Policia jep detaje

Reklamë

Komentet

Kronikë e zezë

 

Marketingu

 

Politikë

Ekonomi

Kulturë

Sport

Opinione

Sociale

Showbiz

Argëtim