Radio Vala 98.3 FM

045/049/235300

Adresa

Rr.Avni Rrustemi Shirokë Suharekë

 

Para 20 vitesh në Korishë ndodhi një prej tragjedive më të mëdha!

Politikë  |  E Hëne - 13 Maj, 2019  |  317 Lexime
Para 20 vitesh në Korishë ndodhi një prej tragjedive më të mëdha të përdorimit të popullatës civile si mburojë të operacioneve ushtarake të forcave serbe, ku 77 civilë, në mesin e tyre gra, burra, pleq dhe fëmijë të pafajshëm, humbën jetën e tyre duke u vrarë në mënyrë mizore.

Shtetësia e Kosovës është fituar falë sakrificës dhe qëndresës së dëshmorëve dhe të martirëve, ndërkaq kompleksi memorial ku prehen ata së shpejti do të merr pamjen që e meriton.


Lavdi për martirët dhe dëshmorët e kombit!
Para 20 vitesh në Korishë ndodhi një prej tragjedive më të mëdha!

Reklamë

Komentet

Politikë

 

Marketingu

 

Politikë

Ekonomi

Kulturë

Sport

Opinione

Sociale

Showbiz

Argëtim