Radio Vala 98.3 FM

045/049/235300

Adresa

Rr.Avni Rrustemi Shirokë Suharekë

Qenët e bariut mbysin ujkun në Dragash

Kronikë e zezë  |  E Hëne - 15 Prill, 2019  |  527 Lexime

Patrulla policore derisa ishte në pikë kontrolli kanë dëgjuar dy krisma nga arma e zjarrit në fshatin Mlik të Dragashit, dhe menjëherë kanë reaguar duke takuar një bari, i cili po ruante delet dhe në momentin kur i rrezikohet kopeja prej ujqërve ka shtëne dy herë në drejtim të ujkut.

Gjatë verifikimit dhe kontrollimit tek i dyshuari është gjetur dhe konfiskuar një armë-revole kalibrit 7.65 mm, pa fishek.

Gjithashtu, policia në vendin e ngjarjes ka gjetur edhe një ujk të mbytur nga qenët e bariut.

I dyshuari pas intervistimit me vendimin e prokurorit, lirohet në procedurë të rregullt./Indeksonline/

Qenët e bariut mbysin ujkun në Dragash

Reklamë

Komentet

Kronikë e zezë

 

Marketingu

 

Politikë

Ekonomi

Kulturë

Sport

Opinione

Sociale

Showbiz

Argëtim