Radio Vala 98.3 FM

045/049/235300

Adresa

Rr.Avni Rrustemi Shirokë Suharekë

8 Motrat Mustafa publikojnë projektin “Çika e nanës”!

ShowBiz  |  E Premte - 12 Prill, 2019  |  409 Lexime

Nuk është çudi që Motrat Mustafa gjithmonë të sjellin projekte muzikore të cilat për kohë rekord konsiderohen hite të padiskutueshme.

Para pak minutash është publikuar projekti më i ri i tyre me titull “Çika e nanës”, por kësaj radhe nuk këndojnë dy motrat por 8 Motrat Mustafa.

Padyshim që ky është një ndër dedikimet më të bukura kushtuar nënës. Teksti dhe muzika është realizuar nga kompozitori Ilir Berani.

Fabula e këngës flet për sakrificat e shumta që nëna bën për fëmijët e saj, kësaj radhe Motrat Mustafa kanë rrëfyer historinë e nënës së tyre e cila ka arritur që me shumë sakrifica t’I rrisë 8 vajzat dhe 2 djemtë e saj.

Në klipin e këngës që pritet të listohet në mesin e projekteve më të dashura shqiptare keni mundësinë të shikoni dhe dëgjoni ninullën e nënës së Motrave Mustafa. https://kosovarja.al

8 Motrat Mustafa publikojnë projektin “Çika e nanës”!

Reklamë

Komentet

ShowBiz

 

Marketingu

 

Politikë

Ekonomi

Kulturë

Sport

Opinione

Sociale

Showbiz

Argëtim