Radio Vala 98.3 FM

045/049/235300

Adresa

Rr.Avni Rrustemi Shirokë Suharekë

U mbajtë gara ndërkombëtare e Taekwondo-së në shkup "7th Skopje Open 2019"!

Sport  |  E Diele - 7 Prill, 2019  |  251 Lexime
Sot u mbajtë gara ndërkombëtare e Taekwondo-së në shkup të Maqedonisë Veriore ë quajtur "7th Skopje Open 2019", ku ishin pjesëmarrës mbi 400 garues nga Kosova, Shqipëria, Bosnja,Bullgaria,Serbia dhe Maqedonia.
 Klubi "Puma" nga Theranda u paraqit me 6 garues ku arriti të marr 5 medalje një e artë dhe katër  të bronzit.

1.Anjeza Fetiu -55kg Kadet  e artë
2.Selman Zenelaj -37kg Kadet e bronz
3.Feride Kabashi -46kg Junior  e bronz
4.Andi Fetaj -55kg Junior e bronz
5.Bion Elshani-78kg Junior e bronz
6.Leutrim Baftiaj -63kg Senior e bronz
Ka njoftuar Trajner i Klubit z.Valmir Fetiu 6Dan
 
U mbajtë gara ndërkombëtare e Taekwondo-së në shkup "7th Skopje Open 2019"!

Reklamë

Komentet

Sport

 

Marketingu

 

Politikë

Ekonomi

Kulturë

Sport

Opinione

Sociale

Showbiz

Argëtim