Radio Vala 98.3 FM

045/049/235300

Adresa

Rr.Avni Rrustemi Shirokë Suharekë

Përfaqësusja e Kosovës në Karate merr medalje në Kampionatin Mediteranit në Antalia të Turqisë!

Sport  |  E Diele - 7 Prill, 2019  |  799 Lexime
Edhe në ditë e dytë lajme te mira për Përfaqësuesen e Kosovës në Karate nga Kampionati i Mediteranit që po mbahet në Antalia të Turqisë
Benjamin Shabani, finalist dhe Albulena Gervalla e Donita Elshani te bronzta.

Benjamin Shabani arrit deri në finale në kategorinë deri 75 kilogram, ku pritet pas një ore finalja, kurse Albulena Gervalla e bronztë në kategorinë deri në 55 kilogram U21, si dhe Donita Elshani po ashtu e bronztë në kategorinë deri 68 kilogram U21.
Suksese edhe në finale Benjamin Shabani.
 
Përfaqësusja e Kosovës në Karate merr medalje në Kampionatin Mediteranit në Antalia të Turqisë!

Reklamë

Komentet

Sport

 

Marketingu

 

Politikë

Ekonomi

Kulturë

Sport

Opinione

Sociale

Showbiz

Argëtim